Pet medalja na seniorskom Prvenstvu Balkana za naše atletičare

Zagreb (22.6.2026.) - Proteklog vikenda u grčkom Volosu održano je Prvenstvo Balkana za seniore i seniorke na kojem su naši atletičari osvojili 5 medalja od toga 2 zlatne, 2 srebrne i jednu brončanu.

Naslove prvaka Balkana osvojili su Nina Vuković na 800 m s rezultatom 2:01,76 i Bruno Belčić u utrci na 3000 m sa zaprekama s rezultaom 8:40,05.

Srebrne medalje osvojili su Nino Jambrešić na 1500 m (3:40,78) i Ivan Geronimo Šerić u skoku s motkom (5,45 m) dok je brončanu medalju osvojila Natalija Švenda na 400 m prepone (57,12).

Vrijedan rezultat postavio je i Matija Gregurić u bacanju kladiva koji je s hicem od 75,06 m osvojio 5. mjesto.