Agram u vodstvu i u Kupu i Ekipnom PH kod kadeta i kadetkinja nakon prvog dana

Zagreb (16.9.2023.) - Ovog vikenda se na SP Mladost u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac održava PODRAVKA Kup i ekipno PH za kadete i kadetkinje. Nakon prvog dana natjecanja, u Kupu je u vodstvu AK Agram i kod kadeta i kod kadetkinja.

Kadeti Agrama su uvjerljivo prvi sa 156,5 bodova ispred HAAK Mladosti s 88 bodova i AK Kvarner sa 78,5 bodova. Kadetkinje Agrama nakon prvog dana skupile su 117 bodova, na drugom mjestu je AK Dinamo-Zrinjevac s 89,5 bodova, a treće su kadetkinje HAAK Mladosti s 89 bodova.

Što se tiče poretka za Ekipno PH, Agram također vodi u obje kategorije. Kadeti Agrama su prvi s 4.057 bodova, drugi je HAAK Mladost s 3.992 boda, a treći su kadeti AK Dinamo-Zrinjevca s 3.432 boda. Kadetkinje Agrama vodeće su s 4.657 bodova, na drugom mjestu nalaze se kadetkinje AK Dinamo-Zrinjevca s 4.078 bodova, dok je na trećem mjestu HAAK Mladost s 3.902 boda.

Od pojedinačnih rezultata vrijedi spomenuti Roka Prpića koji je istrčao novi hrvatski kadetski rekord na 1500 m zapreke. Njegovo vrijeme i novi hrvatski rekord iznosi 4:40,69. Nevia Fotak danas je pobijedila u skoku u dalj s 5,89 m i na 60 m s rezultatom 7,89. Reska Milinković pobijedila je danas na 100 m prepone (0,762) jedina istrčavši ispod 15 sekundi, točnije 14,98, a u skoku u dalj je osvojila drugo mjesto sa skokom od 5,28 m. U bacanju diska uvjerljivo je slavila Zara Veltruski s hicem od 36,78 m. Fran Anić bio je prvi na 1000 m s rezultatom 2:35,61. U bacanju koplja 600 g najbolji je bio Jakov Pijaca s hicem od 50,39 m. Kadeti Mladosti pobijedili su u štafeti 4x100 u sastavu Tin Šaronja, Nikola Vlajčić, Bruno Morović, Matija Podnar s gotovo dvije sekunde prednosti ispred drugoplasirane štafete, a trčali su 45,60.