Agramu juniorski kup i ekipno PH kod juniora, Dinamu-Zrinjevac ekipno PH za juniorke

Zagreb (28.5.2023.) - Nakon dva dana natjecanja na stadionu Mladosti dobili smo i ovogodišnje pobjednike juniorskog Kupa i ekipnog prvenstva Hrvatske.

Juniori i juniorke AK Agram ponovo su uvjerljivo osvojili Kup s 856 bodova, drugo mjesto pripalo je AK Dinamo-Zrinjevac s 448,5 bodova dok je treće mjesto pripalo AK Slavonija-Žito s 414 bodova. AK Agram pobijedio je kod juniora s 466,5 bodova, a kod juniorki s 389,5 bodova.

U natjecanju za Ekipno prvenstvo Hrvatske u muškoj konkurenciji slavili su juniori AK Agram sa 15.307 bodova, drugi je bio AK Dinamo-Zrinjevac sa 13.512 bodova, a treći juniori AK Slavonija-Žito sa 12.563 boda. U ženskoj konkurenciji najbolje su bile juniorke AK Dinamo-Zrinjevac s osvojenih 17.165 bodova ispred AK Agram sa 16.812 bodova i AK Kvarner sa 15.770 bodova.

Drugog dana natjecanja najvrjedniji rezultat postigla je Vita Penezić na 200 metara s rezultatom 24,42 što je njen osobni rekord. Osim nje, istaknula se Veronika Šokota u bacanju koplja s hicem od 54,34 m, Olja Galić na 800 metara s rezultatom 2:11,35, te Marko Orešković na 200 metara s rezultatom 21,75. U skoku u dalj pobijedila je kadetkinja Anja Barbarić s novim hrvatskim kadetskim rekordom skočivši 5,94 m.