Menu

Andrea Ivančević osvojila zlato na 100 m prepone na Mediteranskim igrama

TarragonaTarragona (29.06.2018.) - Još jedno zlato za hrvatsku atletiku i hrvatski sport na Mediteranskim igrama u Tarragoni trećeg dana atletskih natjecanja. Andrea Ivančević je u finalnoj utrci na 100 m prepone osvojila zlatnu medalju u vremenu 13,19. Druga naša predstavnica u finalu bila je Ivana Lončarek koja je na cilj stigla četvrta u vremenu 13,40. Drugo mjesto podijelile su s istim vremenom 13,30 Talijanka Luminosa Bogliolo i Grkinja Elisavet Pesiridou.

U finalu bacanja diska nastupio je Martin Marić osvojivši 6. mjesto s hicem od 58,18 m. Pobijedio je Cipranin Apostolos Parellis sa 62,98 m, drugi je bio Slovenac Kristjan Čeh sa 62,03 m, a treći Talijan Hannes Kirchler sa 60,64 m.

Ovim su svi naši predstavnici na atletskim natjecanjima završili svoj nastup ovdje u Tarragoni, a konačni saldo naših atletskih medalja je 2 zlatne medalje (Sandra Perković i Andrea Ivančević) i jedna srebrna (Stipe Žunić).