Hrvatska ženska reprezentacija 6. na IAU Svjetskom prvenstvu na 100 km

Zagreb (27.8.2022.) - Danas je u Bernau kod Berlina održano IAU Svjetsko prvenstvo u trčanju na 100 km na kojem su nastupili i naši ultramaratonci i ultramaratonke.

Uspješniji nastup imao je naš ženski dio reprezentacije, a najbolji plasman ostvarila je Silvia Šimunović koja je u ženskoj konkurenciji osvojila 19. mjesto s osobnim rekordom 7:52:53 što je ujedno i 4. rezultat na tablicama svih vremena u Hrvatskoj. Samo nekoliko minuta iza nje na cilj je kao 23. stigla Ines Jozić u vremenu 7:57,34 dok je Mirjana Šimek Bilić na svom prvom nastupu na 100 km na cilj stigla kao 26. u vremenu 7:59,52. Njih tri su u ekipnom poretko zauzele visoko 6. mjesto od 20 ekipa s ukupnim vremenom 23:50:19. Druga naša ekipa (Veronika Jurišić, Jelena Culej-Puhalo i Hana Malović) zauzela je 12. mjesto s ukupnim vremenom 25:52:03.

U muškoj konkurenciji najbolji rezultat od naših postigao je Zdravko Jadrijev koji je na cilj stigao kao 48. u vremenu 7:20:52, Vedran Jesenović je bio 63. (7:49:52), a Hrvoje Bašić 68. (8:04:51). Njih trojica su u ukupnom poretku zauzeli 14. mjesto od 22 ekipe s ukupnim vremenim 22:50:52. Druga naša ekipa (Mario Lovrić, Alan Imširović, Hrvoje Vlašić) zauzela je 22. mjesto s ukupnim vremenom 30:32:35.