Zlato za Miu Wild na 100 m prepone i Janu Koščak u skoku u vis

Banská Bystrica (29.7.2022.) - U čak tri jutarnja finala nastupili su naši predstavnici petog dana EYOF-a u Banskoj Bystrici, a osvojene su dvije zlatne medalje.

Prvo je u finalu na 100 m prepone slavila Mia Wild s osobnim rekordom 13,46 što je samo 3 stotinke sekunde slabije od hrvatskog mlađe juniorskog rekorda Jane Koščak. A upravo je Jana Koščak osvojila drugu zlatnu medalju danas u finalu skoka u vis. Jana je pobijedila s preskočenih 1,84 m, a sve visine do i 1,84 m koje je skakala preskočila je u prvom pokušaju. Kada je ostala sama na zaletištu letvicu je podigla na visinu osobnog rekorda 1,88 m, ali tu visinu nije uspjela preskočiti.

U muškoj utrci na 3000 m održano je samo finele,a od naših nastupio je Sven Franjković i na cilj stigao kao 9. u vremenu 9:12,67. U kvalifikacijama ženskih štafeta 100-200-300-400 m nastupila je naša štafeta u sastavu Anna Ćurković, Lara Jurčić, Olja Galić i Vita Penezić i osvojila ukupno 14. mjesto sa 2:21,10 te se nije uspjela plasirati u finale.

Tako naša atletska delegacija na EYOF-u nakon pet dana natjecanja ima 6 osvojenih medalja i to 3 zlatne i 3 srebrne medalje.