Menu

Marino Bloudek juniorski prvak Europe na 800 m

GrossetoGrosseto (23.07.2017.) - Danas je u finalu utrke na 800 m izvrsnim nastupom Marino Bloudek osvojio naslov juniorskog prvaka Europe. U utrci je tek nekih 250 m prepustio vodstvo drugima, a nakon toga preuzima vodstvo koje ne ispušta do kraja utrke. U zadnjim metrima sjajno je odbio napad drugoplasiranog Britanca Markhima Lonsdalea i prošao ciljem kao prvi u vremenu 1:48,70. Prolaz na prvih 400 m bio je 55,77 što znači da je drugi krug Marino istrčao za impresivnih 52,93 odnosno gotovo 3 sekunde brže od prvog kruga. Spomenimo i to da je Marino prije 2 godine osvojio zlato na EYOF-u u Tbilisiju također na 800 m. Zanimljivo je da je to prvi nastup nekog hrvatskog osamstometraša u finalu europskog ili svjetskog prvenstva od osamostaljenja i odmah zlato. Drugi je bio već spomenti Britanac Lonsdale sa 1:48,82, a treći Irac John Fitzsimons sa 1:49,15. Deveti je to naslov juniorskog prvaka Europe za hrvatsku atletiku i 23. juniorska medalja ukupno na europskim prvenstvima od osamostaljenja.

U finalu 400 m prepone nastupio je Hrvoje Čukman i osvojio visoko 5. mjesto s osobnim rekordom 50,92 što je njegov najbolji plasman na velikim natjecanjima. Zlato je osvojio Francuz Wilfried Happio sa 49,93, srebro Talija Alessandro Sibilio sa 50,34, a broncu Španjolac David Jose Pineda sa 50,41.

U finalu skoka smotkom Dario Prekl nije ponovio rezultat iz kvalifikacija preskočivši 4,90 m što mu je bilo dovoljno da podijeli 10. mjesto s još dvojicom motkaša. On je preskočio prvu visinu od 4,90 m u prvom pokušaju, a nakon toga visina je bila 5,10 m što je danas bilo previsoko za njega. Zlato je osvojio Šveđanin Armand Duplantis s preskočenih 5,65 m, srebro Nijemac Bo Kanda Lita Baehre s 5,45 m, a broncu Francus Romain Gavillon sa 5,35 m.

Dva cijela zadnja dana u Groseetu proveo je Trpimir Široki na stadionu nastupavši u desetoboju. Nakon 10 odrađenih disciplina završio je na 15. mjestu sa 6982 boda. Te bodove sakupio je sljedećim rezultatima - 11,74 na 100 m, 7,15 m u skoku u dalj, 13,00 u bacanju kugle (6 kg), 2,02 u skoku u vis, 54,25 na 400 m, 15,09 na 110 m prepone (0,99m), 37,45 u bacanju diska (1,75 kg), 4,60 u skoku s motkom, 45,91 u bacanju koplja i 5:03,33 na 1500 m. Zlato je osvojio Nijemac Niklas Kaul sa rekordom prvenstva 8435 bodova, srebro Estonac Johannes Erm sa 8141 bodom, a broncu također Estonac Karel Tilga sa 8002 boda. Rezultati ...