Rekord Frana Bonifačića u desetoboju 7760 bodova, Klara Barnjak 8. u finalu skoka u dalj

Tallinn (11.7.2021.) - Posljednjeg dana Europskog prvenstva za mlađe seniore i seniorke nastupilo je dvoje naših predstavnika Klara Barnjak u finalu skoku u dalj i Fran Bonifačić drugog dana desetoboja.

Nakon dva dana natjecanja u 10 disciplina Fran Bonifačić završio je kao 6. u desetoboju od 19 natjecatelja s novim apsolutnim i mlađeseniorskim rekordom Hrvatske 7760 bodova. Ovime je Fran srušio za 101 bod 38 godina i 17 dana stari rekord Joška Vlašića iz Izmira 1983. godine, a svoj je najbolji rezultat popravio za 354 boda. Fran je od 10 disciplina u tri od njih postavio i svoje osobne rekorde, jučer u bacanju kugle (14,06 m) i na 400 m (52,07), a danas u skoku s motkom (4,80 m). Zlato u desetoboju osvojio je Nijemac Andreas Bechmann s 8142 boda.

U finalu skoka u dalj danas je nastupila Klara Barnjak i osvojila 8. mjesto sa skokom od 6,27 m. Pobijedila je Mađarica Petra Farkas sa 6,73 m.

Hrvatska atletika tako završava ovo natjecanje bez osvojene medalje te ostaje na 9 dosada osvojenih medalja (4 zlata, 2 srebra i 3 bronce). U Tallinnu smo imali četiri finala, a najbolje plasirana naša predstavnica je Marija Tolj na 5. mjestu bacanja diska, zatim slijede Fran Bonifačić u desetoboju na 6. mjestu i novim hrvatskim rekordom, Klara Barnjak u skoku u dalj na 8. mjestu i još jednom Marija Tolj na 10. mjestu u bacanju kugle.