Menu

Paola Borović 10. u finalu troskoka, Kristina Hendl 15. na 10000 m

BydgoszczBydgoszcz (14.07.2017.) - Drugog dana Europskog prvenstva do 23 godine imali smo tri nastupa naših u finalima. Prva je svoje finale odradila Paola Borović u troskoku. S preskočenih 13,14 m u drugoj seriji Paola je osvojila 10. mjesto u finalu. Zlato je osvojila Rumunjka Elena Andreea Panturoiu sa 14,27 m, srebro Španjolka Ana Peleteiro (14,19 m), a broncu Francuskinja Rouguy Diallo (13,99 m).

Zatim je slijedilo muško finale skoka u dalj u kojem je nastupio Filip Pravdica. U finalu je Filip imao je tri neispravna skoka i ostao bez plasmana. Zlato je osvojio Ukrajinac Vladyslav Mazur s najboljim rezultatom sezone u Europi 8,04 m. Srebro je osvojio Talijan Filippo Randazzo sa 7,98 m, a broncu Šveđanin Thobias Nilsson Montler sa 7,96 m.

Posljedna je na stazu od naših danas izašla Kristina Hendl u finalu utrke na 10000 m osvojivši 15. mjesto sa 35:20,98. S rekordom prvenstva 31:39,80 pobijedila je Turkinja Yasemin Can, druga je bila Šveđanka Sarah Lahti sa 32:46,91, a treća još jedna Turkinja Büsra Nur Koku sa 33:33,22.

U jutarnjim dijelu programa nastupilo je četvero naših predstavnika. Prvo je u kvalifikacijama bacanja kladiva nastupila Anamari Kožul koja je na žalost svoje natjecanje završila bez plasmana s tri neispravna hica. U ženskim kvalifikacijama na 400 m prepone imali smo dvije predstavnice, Valentinu Jurić koja je osvojila ukupno 20. mjesto u kvalifikacijama sa 1:00,09 i Idu Šimunčić koja je bila 28 sa 1:02,46 te se niti jedna od njih nije plasirala u polufinale. Slično je bilo i u muškim kvalifikacijama na 400 m prepone gdje je nastupio Mateo Parlov osvojivši ukupno 21. mjesto u vremenu 52,60 što mu nije bilo dovoljno za ulazak u polufinale. Rezultati ...