Petar Bratulić i Matea Parlov Koštro prvaci Hrvatske u polumaratonu

Zagreb (12.4.2021.) - U subotu je u Osijeku u organizaciji MK Hrvatski sokol u sklopu Osječkog Ferivi polumaratona održano i Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu.

U muškoj konkurenciji naslov prvaka Hrvatske u polumaratonu osvojio je Petar Bratulić u vremenu svog osobnog rekorda 1:08:14. Drugi je bio Dorian Miškulin s također osobnim rekordom 1:10:06, a treći Ivan Dračar sa 1:11:02.

U ženskoj konkurenciji slavila je Matea Parlov Koštro u vremenu 1:13:34, druga je bila Ana Štefulj sa 1:15:53, a treća Tea Faber sa 1:19:18.

U natjecanju za ekipno prvenstvo Hrvatske u muškoj konkurenciji prvo mjesto je pripalo AK Agram s ukupnim vremenom 3:35:09 (Bratulić, Svalina, Jakopovič), drugo mjesto AK Svetice s ukupnim vremenom 3:44:14 (Miškulin, Srdarević, Balaško), a treće AK Zabok s ukupnim vremenom 3:48:17 (Čretni, Špoljar, Gorički). U ženskoj konkurenciji prvo mjesto je osvojio AK Agram s ukupnim vremenom 4:01:31 (Štefulj, Vukančić, Šrut), drugi je bio AK Svetice s ukupnim vremenom 4:19:07 (Parlov Koštro, Tomaš, Horvat), a treći AK Sljeme s ukupnim vremenom 4:26:21 (Jurišić, Šimunović, Bonačić).