XVI. Mediteranske Igre - Bronca Jurice Grabušića na 110 m prepone

Pescara (30.06.2009.) - Prvi dan natjecanja na XVI. Mediteranskim Igrama u talijanskoj Pescari donio nam je i prvu atletsku medalju. U finalnoj utrci na 110 m prepone Jurica Grabušić je osvojio brončanu medalju u vremenu 13,82. Pobijedio je Španjolac Jackson Quinonez sa 13,60 dok je srebro pripalo Francuzu Dimiriju Bascou sa 13,72. U kvalifikacijama Grabušić je pobijedio u svojoj skupini sa 13,81 što je bilo dovoljno za ukupno treće mjesto u kvalifikacijama.

Drugi naš predstavnik koji je nastupio prvog dana bio je Jure Božinović u kvalifikacijama na 800 m. On je bio 5. u drugoj skupini sa 1:50,34 odnosno 9. ukupno, a samo mu je 9 stotinki sekunde nedostajalo do plasmana u finale. Rezultati ...