Europski juniorsko prvenstvo - Perković peta u finalu kugle

Novi Sad (23.07.2009.) - Prvi je dan Europskog juniorskog prvenstva u Novom Sadu bio prilično uspješan za hrvatske atletičare. Sandra Perković osvojila je peto mjesto u bacanju kugle i vrlo dobrim nastupom najavila lov na medalju u svojoj glavnoj disciplini, bacanju diska, u kojem ima uvjerljivo najbolji prijavljeni rezultat.

Sandra je do petog mjesta u kugli došla hicem od 15,42 metra, svega četiri centimetra kraćim od njezina osobnog rekorda. Pobijedila je Bjeloruskinja Aliona Hriško (17,59 m). U jutarnjim kvalifikacijama nastupila je i Dragica Slišković koja je s 12,39 m zauzela 22. mjesto. Velike je stvari najavio i Marin Premeru prvim mjestom u kvalifikacijama bacanja diska. Premeru je već u prvom pokušaju prebacio normu za finale (57,00 m), bacivši disk 61,47 m za uvjerljivo prvo mjesto. Marinu će u finalu u petak društvo praviti Stipe Žunić koji je desetim mjestom (55,95) također ulovio finale. Žunić je u četvrtak odradio sjajan posao budući da se nešto kasnije plasirao i u finale svoje najjače discipline, bacanja koplja. Hitac od 70,82 m donio mu je sedmo mjesto u kvalifikacijama. Finale je na rasporedu u subotu. Hrvoje Udiljak nije prošao prvi krug kvalifikacija na 400 metara. S vremenom 48,46 sekundi bio je peti u svojoj skupini, odnosno ukupno 22. Ava Marušić ostala je bez plasmana na EP-u budući da nije uspjela preskočiti početnu kvalifikacijsku visinu (3,50) u skoku s motkom. Rezultati ...