Ines Ikić i Ivan Horvat u finalu

Moskva 2010Moskva (22.05.2010.) - Jutarnji dio programa drugog dana Europskog izbornog natjecanja za Olimpijske igre mladih bio je uspješan za naše predstavnike jer se dvoje naših mladih atletičara plasiralo u finale. Prvo je u skoku s motkom Ivan Horvat preskočio 4,60 m što je bilo dovoljno za ulazak u finale (istu visinu je preskočilo 12 prvoplasiranih u kvalifikacijama).

Drugi naš predstavnik u skoku s motkom, Antun Dino Belegić, također je skakao dobro, iako je ostao bez finala, preskočivši 4,45 m i osvojvši 13. mjesto. U ženskom troskoku ugodno je iznenadila Ines Ikić plasiravši se u finale s petim rezultatom kvalifikacija 12,51 m. S obzirom da će u Singapuru nastupiti čak prvih osam iz finala skoka s motkom i troskoka, Horvat i Ikić imaju velike šanse za odlazak na Olimpijske igre mladih. U jutarnjem dijelu programa još je nastupila Katarina Gašparović u kvalifikacijama bacanja koplja osvojivši ukupno 18. mjesto sa 40,38 m te se nije plasirala u finale.
U popodnevnom djelu programa naši atletičari nisu bili tako uspješni, iako je bilo dobrih rezultata i dobrih plasmana. U finalnoj utrci na 3000 m Dino Bošnjak je zauzeo 6. mjesto sa 8:57,92, a u Singapur putuje samo pobjednik ove utrke. U muškoj utrci na 200 m imali smo dva predstavnika, oba su istrčali svoje osobne rekorde, ali se nisu uspjeli plasirati u finale. Tako je Antonio Zelić bio ukupno 8. sa 22,22, a Luka Ružić 13. sa 22,39. U ženskoj utrci na 200 m nastupila je Lucija Pokos osvojivši ukupno 11. mjesto s osobnim rekordom 25,19. Bez finala su ostale i Jelena Ivančić u bacanju kladiva (15. mjesto sa 48,40 m) i Dora Paska na 100 m prepone (29. sa 16,04). Rezultati ...