Tri rekorda staze na 26. Zagrebačkom maratonu

Zagreb (08.10.2017.) - Gotovo 10000 trkača i trkačica nastupilo je danas na 26. Zagrebačkom maratonu u tri discipline - maratonu, polumaratonu i utrci građana na 5 km. Idealno vrijeme za trkače rezultiralo je i s 3 nova rekorda ovog natjecanja.

U muškom maratonu izvrstan rezultat istrčao je pobjednik Kenijac Wyclifee Kipkorir Biwot i postao prvi maratonac koji je ovu stazu istrčao za manje od 2 sata i deset minuta - 2:09:55. Najbolji plasirani hrvatski maratonac bio je Robert Radojković na 6. mjestu sa 2:27:58. Najbrža u ženskom maratonu bila je Kenijka Stellah JepnGetich Barsosio s novim rekordom Zagrebačkog maratona 2:30:15. Najbolja naša predstavnica bila je Bojana Bjeljac koja je bila treća sa 2:38:38.

Novi rekord ove staze u polumaratonu istrčao je Kenijac Joel Maina Mwangi u vremenu 1:02:09, a najbolje plasirani hrvatski trkač bio je Danijel Fak na 5. mjestu sa 1:10:18. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Kenijka Christini Moraa Oigo sa 1:11:58 te zaostala za rekordom 16 sekundi, a najbolje plasirana hrvatska trkačica bila je Tanja Samardžić sa 1:22:47.

Zanimljive utrke su bile i na 5 km gdje je u muškoj konkurenciji pobijedio Dino Bošnjak u vremenu 14:52. U ženskoj konkurenciji slavila je Ukrajinka Valentyina Kiliarskaja sa 17:35, dok je druga bila naša Matea Parlov sa 17:37. Rezultati ...