Filip Mihaljević 11. u finalu bacanja kugle

Doha (05.10.2019.) - Posljednji od naših predstavnika koji je nastupio na Svjetskom prvenstvu u Dohi bio je Filip Mihaljević u finalu bacanja kugle.

S hicem od 20,48 m iz treće seriji Filip je osvojio 11. mjesto. U prvoj seriji bacio je 20,33 m, a u drugoj 20,38 m. Dramatična je bila borba za medalje u ovom finalu u kojem su četvorica prvoplasiranih bacila bolje od dosadašnjeg rekorda svjetskih prvenstava, a prva trojica bacili su unutar jednog centimetra. Naslov svjetskog prvaka osvojio je Amerikanac Joe Kovacs s novim rekordom svjetskih prvenstava 22,91 m iz posljednje serije. Drugi je bio njegov sunarodnjak Ryan Crouser sa 22,90 m također iz posljednje serije, a toliko je bacio i trećeplasirani Novozelanđanih Tomas Walsh. Bez medalje je ostao Brazilac Darlan Romani, a bacio je 22,53 m. Rezultati ...